Mökki tai huvila, Hevossalo, Savonlinna, Kerimäki, 25,50 m², 52 000 €
Idyllinen vapaa-ajanviettopaikka Hevossalon saaressa kirkkaan Puruveden rannalla, jonka luonnonläheinen sijainti tarjoaa erinomaiset puitteet rauhoittumiseen ja vapaa-ajan viettoon kauniissa suomalaisessa järvimaisemassa!
Reilun hehtaarin kokoisella tontilla sijaitsee Honkarakenteen hirsimökki, rantasauna, aitta/halkovaja, varastorakennus, halkovaja ja puucee.
Hirsimökissä on tupa, ruokailutila ja keittiö, yläkerrassa nukkumaparvi. Rantasaunalta löytyy tupa, pesuhuone ja sauna. Hirsimökissä ja rantasaunalla on varusteina kaasuliedet ja kaasujääkaapit, päämökkiin on asennettu lisäksi aurinkopaneeli valaistusta ja television katsomista varten. Kiinteistöllä ei ole sähköliittymää eikä tieyhteyttä.
Mantereen vene- ja autopaikka sijaitsee Uittoniemen satamassa, johon vesimatkaa tulee viisi kilometriä. Irtainta kuuluu kauppaan ostajan niin halutessa. Soutu- ja moottoriveneestä on mahdollista neuvotella erikseen.
Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi jo tänään! Lisätietoja ja esittelyvaraukset: Veijo Laukkanen, puh. 050 464 6500.
Kohdetta myy

58500 Punkaharjuinfo@metsat.fi+358 50 464 6504
Esittely
Perustiedot
Hevossalo
58260 Savonlinna
Mikä pinta-ala on kyseessä: Kerrosala
Hinta ja kustannukset
Laskettu velattomasta myyntihinnasta.
Lisätiedot
Takka hirsimökissä ja saunatuvassa
Asunnon tilat ja materiaalit
Katon pintamateriaali: Peltikate
Asunnon tontti
Kivikkoinen ranta, osin kalliota. Ilmansuunta pohjoinen. Rantaviivan pituus: 160 metriä. Rantaa ruopattu.
Saimaa, Puruvesi
Savonlinnan kaupunki, rakennusvalvonta
Savonlinnan kaupunki, kaavoituspalvelut
Lisätietoa rakennuksesta: Lautarakenteinen rantasauna 28 k-m2. Pilariperustus, peltikate.
Rakentamisvuosi: 1988
Käyttöönottotarkastus (osittainen loppukatselmus): Ei tiedossa
Lopputarkastus (loppukatselmus): Ei tiedossa
Aitta
Lisätietoa rakennuksesta: Aitta/halkovaja rv. 1984, peltikate.
Varasto
Lisätietoa rakennuksesta: pinta-ala n. 6 m²
Puuliiteri
Lisätietoa rakennuksesta: pinta-ala n. 6 m²



































